Mezoterapia bezigłowa

Mezoterapia bezigłowa (elektroporacja składników aktywnych) jest to najnowocześniejszy, nieinwazyjny system odmładzania skóry oraz redukcji cellulitu i tkanki tłuszczowej. Stanowi alternatywę dla klasycznej mezoterapii igłowej.
To potwierdzona naukowo metoda wykorzystująco zjawisko elektroporacji ułatwiająca przenikanie substancji czynnych zawartych w kosmetykach w głąb skóry, które w normalnych warunkach nie są w stanie przeniknąć do głębszych warstw i działać aktywnie.

Na czym polega mezoterapia bezigłowa?

Mechanizm ten wykorzystuje Transdermalny System Terapeutyczny TTS, który polega na wprowadzeniu określonej substancji leczniczej do skóry właściwej.
Podczas zabiegu wykorzystuje się optymalne połączenie sonoterapii z impulsami prądowymi.
Aby substancja została dostarczona do skóry oraz wchłonięta przez naskórek musi przejść warstwę zrogowaciałego naskórka. Można to osiągnąć przy pomocy zjawiska elektroporacji. To zjawisko fizyczne zachodzące w błonach komórkowych i w warstwie rogowej, dzięki któremu dochodzi do wytworzenia nowych dróg wprowadzania składników oraz szybkiego ich wniknięcia.

Zastosowanie odpowiednich potencjałów elektrycznych powoduje powstawanie dodatkowych kanałów, które ułatwiają i przyśpieszają wnikanie składników odżywczych zawartych w kosmetykach do głębokich warstw skóry. Krótkie elektryczne impulsy powodują dezorganizację lipidów i powstanie przestrzeni w błonie, którymi przenikają makrocząsteczki składników aktywnych kosmetyków, które w normalnych warunkach nie wniknęłyby w głąb skóry.Po zabiegu, czyli po zaprzestaniu działania napięcia elektrycznego, powstałe kanały znikają odtwarzając ciągłą i integralną strukturę błony, nie pozostawiając uszkodzeń. Mezoterapia bezigłowa stanowi doskonałą alternatywę do mezoterapii igłowej.

Zalecenia mezoterapii bezigłowej:

Podstawowym celem mezoterapii bezigłowej jest odmładzanie, normalizowanie, rewitalizowanie, nawilżanie, tonizowanie, rozjaśnianie plam, spłycenie zmarszczek, lifting oraz redukcja cellulitu, tkanki tłuszczowej, rozstępów, ujędrnienie biustu. Chcąc osiągnąć oczekiwany efekt stosujemy odpowiedni preparat. Dzięki możliwości regulacji parametrów terapia dostosowana jest do problemu skórnego oraz obszaru ciała.

Czy zabieg jest inwazyjny?

Zjawisko elektroporacji zapewnia bezinwazyjny i bezbolesny transport aktywnych składników lub leków. Nie powoduje efektów niepożądanych, a rezultaty widoczne są już od pierwszego zabiegu. Jest to metoda bardzo przyjazna, nie odczuwa się żadnego dyskomfortu podczas zabiegów, a jedynie lekkie mrowienie. Zabiegi są wyjątkowe, ekskluzywne i niezwykle skuteczne.
Impulsy elektryczne możemy regulować, możemy zmieniać ich częstotliwość, długość i rodzaj. Dzięki temu mamy możliwość zastosowania odpowiedniej charakterystyki impulsu w konkretnej sytuacji oraz progu odczuwania klientki.

Zastosowanie mezoterapii bezigłowej:

 • wprowadzanie składników aktywnych w głąb skóry
 • blizny potrądzikowe i trądzik
 • blizny pooperacyjne
 • wygładzanie zmarszczek
 • poprawa elastyczności skóry
 • odwodnienie
 • rozstępy
 • cellulit
 • naczynka krwionośne

Przeciwskazania:

 • ciąża, okres karmienia
 • stan zapalny organizmu (gorączka)
 • metalowe lub elektroniczne części, implanty w organizmie
 • rozrusznik serca
 • uczulenie na prąd galwaniczny
 • ostry trądzik ze zmianami ropnymi
 • nowotwory i stany po ich usunięciu
 • choroby bakteryjne, wirusowe, grzybicze skóry
 • uszkodzenia skóry
 • stany ropne 
 • możliwość wystąpienia uczulenia na leki stosowane do zabiegu
 • zaburzenie czucia skórnego
 • osteoporoza
 • łuszczyca (zmiany w miejscu zabiegu)
 • ekstrakcja zęba

W Gabinecie Perfect Skin wykonujemy między innymi terapie:

Meso Sebum Control- zabieg dla skóry tłustej i mieszanej, trądzikowej i łojotokowej

Pomaga kontrolować pracę gruczołów łojowych, zmniejsza rozszerzone pory oraz zaskórniki. Hamuje także namnażanie bakterii i blokuje aktywność enzymów prozapalnych. Zapobiega tworzeniu się zanieczyszczeń, a stosowany w serii działa normalizująco poprawiając kondycję skóry trądzikowej. Nadaje skórze matowy, czysty i jednolity wygląd.

Meso Eye- zabieg na okolicę oczu

Zabieg rekomendowany dla osób z obrzękami , cieniami i zmarszczkami pod oczami. Aktywne składniki stymulują skórę do syntezy kolagenu, co sprzyja zagęszczeniu skóry właściwej, poprawia mikrocyrkulację krwi redukując dzięki temu cienie pod oczami. Powoduje spłycenie zmarszczek pod oczami i kurzych łapek.

Meso Stem Cells- zabieg regenerujący dla skóry wrażliwej z komórkami macierzystymi

Zabieg tzn. ECO wykorzystujący preparaty ze 100% zawartością składników naturalnych. Polecany dla skór z tendencją to atopii i alergii. Komórki macierzyste stymulują procesy metaboliczne przyśpieszając regenerację naskórka i syntezę włókien podporowych skóry właściwej. Terapia hamuje stany zapalne i zabezpiecza wrażliwą skórę przed ryzykiem wystąpienia podrażnień.

Meso Hydra- dla skóry odwodnionych, łuszczących się

Zabieg nawilżająco-odżywczy, poprawiający wiązanie wody w naskórku i uzupełniający ubytki cementu międzykomórkowego naskórka, dzięki czemu skóra staje się nawilżona, gładka i jędrna. Zabieg pomaga likwidować nadmierne złuszczanie i szorstkość skóry. Wzmacnia barierę wodno-tłuszczową skóry.

Meso Hyaluron 3D- dla skór suchych, odwonionych, zmęczonych
(z trzema rodzajami kwasu hialuronowego)

Skutecznie nawilża i reguluje gospodarkę wodną skóry. Likwiduje uczucie suchości i skutecznie nawadnia. Skóra staje się aksamitna, gładka, jędrna i delikatna w dotyku.

Meso MultiVitamin- zabieg młodości i regeneracji

Zawarty w preparatach kompleks witamin A,C,E i koenzym Q10 mają działanie rewitalizujące, stymulujące i antyoksydacyjnym. Skóra zostaje dogłębnie odżywiona i pobudzona do regeneracji. Dochodzi do produkcji kolagenu, uszczelnienia naczyń krwionośnych, rozjaśnienia i odmłodzenia.

Meso Wrincle Stop- opóźnia starzenie się i działa silnie odmładzająco
(dla skór z pierwszymi oznakami starzenia się i dla intensywnego odmładzania)

Zabieg wykorzystuje substancje o udokumentowanym działaniu przeciwzmarszczkowym.
Skutecznie opóźnia starzenie się komórek skóry i potrafi cofnąć zegar biologiczny skóry.
Biomimetyczne składniki działają na zmarszczki jak żelazko wygładzając i spłycając każdy rodzaj zmarszczek.

Meso Redness Stop- dla skór naczyniowych i wrażliwych

Zabieg stosowany w przypadku popękanych naczyń krwionośnych, rumienia oraz trądziku różowatego. Seria zabiegów obkurcza i wzmacnia ściany naczyń krwionośnych, ogranicza rumień oraz zmniejsza dolegliwości związane z trądzikiem różowatym. Zawarty w preparatach kompleks 7 ziół zapewnia unikalny efekt usuwający podrażnienia. Zabieg zredukuje świąd, rumień i zaczerwienienie skóry. A działanie immunomodulujące spowoduje podniesienie odporności skóry i uchroni przed uszkodzeniem.

Meso Slim Body- zabieg zmniejszający cellulit, ujędrniający

Zabieg usprawnia mikrokrążenie, wpływa na zmniejszenie obrzęków, uelastycznienie skóry, oraz poprawę jej wyglądu. Oddziałuje na komórki tłuszczowe, zmniejszając ich wielkość. Wpływa na zmniejszenie zalegania toksycznych produktów przemiany materii. Seria zabiegowa przyczynia się do znacznej redukcji cellulitu.